İspanyolca Altyazılı Filmler

Cagridilokulu

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, o dilde altyazılı filmler izlemektir. İspanyolcayı öğrenmek istiyorsanız İspanyolca altyazılı filmler izlerseniz çok daha hızlı ve etkili ilerleme kaydedersiniz. Bunun için öncelikle seçeceğiniz filmi altyazılı ve altyazısız olmak üzere en az 2 kere izlemelisiniz.

İspanyol filmlerinde karakterler çok hızlı konuşurlar, bu yüzden konuşmaları yakalamanız başlangıçta çok zor olabilir. Bu yüzden başlangıçta Latin Amerika filmlerini seçerseniz daha çok verim alırsınız, çünkü Latin Amerika filmlerinde konuşmalar çok daha yavaş ve anlaşılırdır. Örneğin 2004 yılında yayınlanmış olan ve bir Latin Amerika yapımı film olan Diarios de Motocicleta (Motosiklet Günlükleri)filmini izleyebilirsiniz. Filmde geçen basit diyaloglar ile konuşmaların makul hızda olması size çok yardımcı olacaktır.

Eğer İspanyolca’yı hiç bilmiyorsanız film izlemeden önce biraz kelime ezberlemeniz daha iyi olur. Hiç olmazsa İspanyolca’da en çok kullanılan 500 kelime gibi temel kelimeleri ezberlerseniz filmleri izleyerek daha iyi ilerleme kaydedersiniz.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Güzel Kelimeler

Yabancı bir dili film izleyerek öğrenmenin çeşitli püf noktaları vardır. Bu püf noktalarından biri, daha önce izlemiş olduğunuz veya çok iyi bildiğiniz bir filmi öğrenmek istediğiniz dilde izlemektir. İspanyolca altyazılı filmler izlemenin yanı sıra daha önce defalarca izlediğiniz filmlerden birinin İspanyolca versiyonunu izleyerek bu dili çok rahat öğrenebilirsiniz.

İspanyolca Altyazılı Türk Filmleri

İspanyolcanızı geliştirmek için İspanyolca altyazılı filmler izleyeceğiniz gibi, altyazısı İspanyolca olan Türk filmleri de izleyebilirsiniz. Bunun için Nuri Bilge Ceylan’ın, Fatih Akın’ın filmlerini tercih edebilirsiniz. Türk filmlerinin yanı sıra 2018 yılından itibaren İspanya’da popülerleşen Türk dizilerini de izleyebilirsiniz.

Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kara Para Aşk, Sen Anlat Karadeniz, Aşk-ı Memnu, Ezel gibi İspanya’da İspanyolca altyazıyla yayınlanan popüler Türk dizilerini izleyerek İspanyolca’yı çok daha kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

İspanya’da 2018 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan Türk dizilerinin sayısı 15’i geçmektedir. İnternetten çeşitli sitelerden bu dizileri izleyebilirsiniz. Türk dizileriyle kıyaslandığında İspanyolca altyazılı Türkçe filmlerin sayısı oldukça azdır.

Ancak Netflix gibi medya uygulamalarından uygun filmler bulup izleyebilirsiniz. Aşağıda İspanyolca altyazılı Türk filmlerinin bir listesine yer verdik. Bu filmler de dil öğrenmenizde büyük katkı sağlayacaktır.

  • Masumiyet (1997)
  • Gözetleme Kulesi (2012)
  • Annemin Yarası (2016)
  • Kötü Kedi (2016)
  • Yarım Kalan Aşklar (2020)

İspanyolca Altyazılı Film

İspanyolca altyazılı filmler arıyorsanız İnternette çeşitli adreslerde ücretsiz filmler bulabilirsiniz. Klasikleşmiş İspanyolca filmler seçmeniz İspanyolca’yı öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Bu filmlerden biri ünlü Volver filmidir.

Türkçesi Dönüş anlamına gelen film, Madrid’de yaşayan 3 farklı kuşaktan kadının mücadelesini anlatmaktadır. 2003 yılında çekilmiş olan filmde öğrenmenizi hızlandıracak birçok diyalog yer alır. İspanyolca altyazılı filmler listesine dahil edebileceğimiz bir film de Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar) filmidir.

1988 yapımı bu komedi filminde bir kadın, sevgilisinin neden kendisini terk ettiğini anlamaya çalışmaktadır. Eğer İspanyolca’yı yeni öğrenmeye başladıysanız başlangıçta Latin Amerika filmlerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda listesini verdiğimiz Latin Amerika yapımı filmlerde, diyaloglar daha yavaş ve anlaması kolaydır.

  • Diarios de Motocicleta – 2004 
  • María, Llena Eres de Gracia – 2004
  • Paraiso Travel – 2008
  • El Secreto de Tus Ojos – Argentina – 2009
  • Nueve Reinas – Argentina – 2000 

İspanyolca Altyazılı Filmler Yararlı olur mu ?

Elbette yararlı olmaktadır. Bilmeseniz bile aşina olmanıza ve yavaş yavaş öğrenmenize yardımcı olur.

İspanyolca Altyazılı Türkçe Filmler Var Mı ?

Evet vardır birkaç örnek verecek olursak;
Masumiyet (1997)
Gözetleme Kulesi (2012)
Annemin Yarası (2016)
Kötü Kedi (2016)
Yarım Kalan Aşklar (2020)

Call Now Button
Ortadogulular Arapcakursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib