İspanyolca Öğrenmek Zor Mu ?

Cagridilokulu

Anadili Türkçe olan biri için İspanyolca öğrenmenin hem kolay hem de zor tarafları vardır. İspanyolca öğrenmek zor mu sorusunun cevabı oldukça basittir. Eğer İspanyolca’yı sadece turist düzeyinde öğrenmek istiyorsanız bu, diğer dillerden, özellikle Almanca ve Rusça’dan daha kolay.

Ancak İspanyolca’da gerçekten ustalaşmak istiyorsanız işiniz biraz daha zor. Ancak yine de İspanyolca bir Avrupa dili olduğu için, bu dili öğrenirken sadece İngilizce’yi öğrenirken zorlandığınız kadar zorlanacaksınız. Eğer az da olsa İngilizce temeliniz varsa bu dili çok daha kolay ve çok daha kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evde İspanyolca Öğrenmek

İspanyolca öğrenirken insanların en zorluk çektikleri konu telaffuz. Ancak telaffuz konusu abartıldığı kadar da zor değil. Telaffuzda belirli basit kurallar vardır. Bu kuralları bildikten sonra işiniz oldukça kolaylaşmaktadır. Ayrıca İspanyolca kelimelerin telaffuzu bir İngiliz için zor olsa da biz Türkler için zorluğu yoktur.

Örneğin bir İngiliz İspanyolca’daki yan yana gelmiş iki r’yi telaffuz etmekte zorlanacaktır. Biz Türkler elbette bir İspanyol kadar hatasız telaffuz edemesek bile bu sesleri çıkarmaya daha yatkınız.

İspanyolca Zor Mu ?

İspanyolca’daki kelimelerin çoğu Latincedir. Bu kelimelerin birçoğuna biz de aşinayız. Bu yüzden İspanyolca’da bir kelimenin ne anlama geldiğini tahmin etmek oldukça kolaydır. Örneğin, filosofia, television, astronauta, fruta kelimelerinin felsefe, televizyon, astronot, meyve olduğunu İspanyolca’yı hiç bilmesek bile tahmin edebiliriz. İspanyolca öğrenmek zor mu sorusu İngilizce ile kolaylaşmaktadır.

Çünkü bu basit ve ortak kelimeler dışında eğer İngilizce de biliyorsanız diğer kelimelerin anlamlarını, onların kökenini tahmin ederek anlayabilirsiniz. Örneğin İspanyolca’da cobarde korkak anlamına gelir. İngilizce coward kelimesini biliyorsanız, benzeşimi fark edip aynı kökenden geldiklerini tahmin edebilirsiniz.

Böylece cobarde kelimesini hiç duymamış olsanız bile coward kelimesinden yola çıkarak korkak anlamına geldiğini anlayabilirsiniz. İspanyolca’nın öğrenilmesinde en zor kısımlardan birinin dilbilgisi olduğu düşünülür.

Çünkü İspanyolca’da çok fazla zaman çekimi vardır. Ancak bunları bir kez öğrendiğinizde aslında çok kolay olduğunu göreceksiniz. Üstelik dilbilgisi konularının birçoğu İngilizce ile aynıdır. Bu yüzden İngilizce bilenler dilbilgisini çok daha hızlı kavrayacaklardır.

İspanyolca Öğrenmenin Kolay Yolu

İspanyolca öğrenmek zor mu sorusunun evet cevabı, İspanyolca kelimelerde gizlidir. Çünkü İspanyolca öğrenmenin belki de en zor kısmı kelime öğrenmektir. Bunun nedeni, İspanyolca’nın çok geniş bir alana yayılmış ve edebi geçmişe sahip olan köklü bir dil olmasıdır.

Bu yüzden İspanyolca öğrenmenin kolay yolu, mümkün olduğunca çok kelime öğrenmektir. Öğrenilen kelime sayısı arttıkça dili öğrenmek de kolaylaşmaktadır. Kelime ezber sayısı ise en çok film izleyerek artırılabilir. Bu yüzden İspanyolca öğrenmenin en kolay yolu İspanyolca film izlemektir.

İspanyolca YDS Zor Mu ?

ÖSYM tarafından yapılan YDS İspanyolca sınavı her sene nisan ayında yapılmaktadır. İspanyolca öğrenmek zor mu sorusu gibi YDS sınavı zor mu sorusunun da cevabı basittir.

Sınav, kolay bir sınav olmasa da temel dilbilgisi ve kelime çalışılarak başarılacak bir sınavdır. Özellikle sınavdan önce El Pais gibi İspanyolca gazetelerin kültür, doğa, bilim, eğitim gibi bölümlerinde yer alan çeşitli makaleleri okuyarak anlamaya çalışmak, gazetenin İngilizce kısmıyla karşılaştırarak çalışmak, kelime öğrenmek İspanyolca YDS sınav başarısını büyük ölçüde artıracaktır.

İspanyolca Öğrenmek Zor Mu ?

Hayır değildir. Doğru çalışma sitili ve planlı öğrenme ile rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İspanyolca YDS Zor Mu ?

YDS sınavı bilgi ve birikim gerektiren bir sınav olduğu için biraz zor bir sınavdır; önceden donanım sahibi olmanız gerekir.

Call Now Button
Ortadogulular Arapcakursu Tuncsuditol Palmahukuk Ceyhunguvel Naciözkan Hakanmert Mervekolman Prodor MustafaKök Kayakocvib